• SAVAŞ MÜJDE

  Özel Eğitim Alanı Öğretmeni
  • Alanı:
   Özel Eğitim Alanı Öğretmeni
  • Yabancı Dil:
   İngilizce

          2008 yılında sosyal bilgiler öğretmenliğinden mezun olmuş. Takibinde 5 yıl boyunca MEB bünyesinde çalışmıştır. 2014 yılında Marmara Üniversitesi’nde Özel Eğitim Öğretmenliği bölümüne yerleşmiş bu bölümü 2017 yılında tamamlamıştır. Özel Eğitim Bölümü’nde, formasyon derslerinin yanı sıra alanında uzman kadrodan Erken Çocuklukta Özel Eğitim, Drama, Engellilere Yönelik Tutumların Değiştirilmesi, Bireysel Eğitim ve Öğretim Programları, Uygulamalı Davranış Analizi(ABA), Zihin Engellilere Beceri ve Kavram Öğretimi, Zihin Engellilere ( Resim-iş, Oyun-Şarkı, Okuma ve Yazma, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Günlük Yaşam ve Sosyal Beceri) öğretim dersleri, Aile Eğitimi ve Rehberliği, Zihin Engelliler için Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı 1 ve 2, Topluma Hizmet Uygulamaları, Okul Deneyimi ve Kaynaştırma Uygulamaları, Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi, Öğretmenlik Uygulamaları 1 ve 2. derslerini almıştır. Bunların dışında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü eğitmendir. Bu kapsamda Drama, okuyorum oynuyorum, bilişim, Katilim hakki ve insan haklari atolyesi, Çocuk hakları atolyesi, Birikim, Kariyer yolculuğuma başlıyorum, İyi yaşam benim maceram, İyi yaşam enerjini keşfet, İletişim eğitimi, Sınıf yönetimi eğitimi, Sağlığımı geliştirme ve cinsel gelişim, Bilgisayar okur yazarlığı.

          Yard. Doç. Dr. Aydan Aydın’ dan Otizmde İletişim ve Konuşma Becerileri seminerine katılmıştır.

          Öğretim Görevlisi Onur Özdemir’in Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü       Aile Bilgi Destek Eğitim Programı (e-ABDEP) zihinsel yetersizliğe sahip çocuğu olan ebeveynlerin eğitiminde bilgilendirme ve destek hizmetleri Tübitak projesinde, ailelerle çalışmıştır.

          Drama ve Yaratıcı Drama kursuna katılmıştır.

          Topluma hizmet uygulamaları dersinde TBMM’ ye girmiş ilk görme engelli milletvekilimiz olan Sn. Lokman Ayva ile birlikte yürütülen fiziksel engelli okul çağı çocukları için geliştirilen bilgisayarla evde eğitim projesinde gönüllü mentörlük yapmıştır.

          Öğretmenlik Uygulamaları  kapsamında Eylül 2016- Aralık 2016 Şişli Saadet Özel Eğitim- Mesleki Eğitim Merkezi’nde stajyer öğretmen,

          Öğretmenlik Uygulamaları  kapsamında Ocak 2016- Mayıs 2017 Erenköy Mediha Turhan Tansel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde stajyer öğretmen olarak görev almıştır. İngilizce bilmektedir.

          Ümmühan Erkoç’un verdiği Dil ve konuşma bozuklukları semineri’ne katılmıştır.

          MEB bünyesinde açılmış olan Okul öncesi Eğitimi sertifika kursuna katılmıştır.

   

   

Adres

Dil ve Konuşma Terapi Merkezi

Kuşdili Caddesi
Karadut Sk No:21 Kat:1,2,3
Altıyol – Kadıköy
İSTANBUL

Telefon & E-mail

Telefon(1): 0 216 349 9000
Telefon(2): 0 216 349 9001
Mobil: 0 541 443 9001
Fax: 0 216 349 9002
E-Mail: info@kusdili.com.tr

Çalışma Saatleri

Salı – Cumartesi
09.00 – 18.00